Инфекционный контроль
Инновации в медицине - здоровье нации
Последние новости
Львівський медичний форум 2018

Нужна ли страховая медицина

» » » Журналісти на власному досвіді переконалися в професійності працівників служби швидкої медичної допомоги Дніпропетровщини

Журналісти на власному досвіді переконалися в професійності працівників служби швидкої медичної допомоги Дніпропетровщини

11 апр 2013, 19:04    admin
0 комментариев    1 363 просмотра

 

Журналісти на власному досвіді переконалися в професійності працівників служби швидкої медичної допомоги ДніпропетровщиниВисока кваліфікація працівників швидкої медичної допомоги – це врятовані життя пацієнтів. Саме тому на Дніпропетровщині лікарі, фельдшери та водії цієї служби – повний склад бригади – проходять постійне удосконалення своїх знань та вмінь. Наразі в учбово-тренувальному центрі Дніпропетровського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф займаються фельдшери. На заняття до них завітали представники засобів масової інформації, які на власному досвіді змогли переконатися у професійності їхньої підготовки.

Леонід Алмаз – доцент кафедри травматології Дніпропетровської державної медичної академії – викладач із десятилітнім досвідом. На заняття до лікарів та фельдшерів «швидкої» йде з задоволенням.

«Займатися з ними дуже цікаво. Вони багато знають та вміють, проте нові знання у такій професії ніколи не бувають зайвими. У критичних ситуаціях життя людей може залежати від долі секунд. Саме тому працівники «швидкої» повинні вміти все. І навіть більше, – говорить він. – Я бачу зацікавленість у навчанні і серед лікарів, і серед фельдшерів – вони уважно слухають, ставлять питання, а інколи й пропонують свій підхід до надання медичної допомоги – більш сучасний».

Журналісти на власному досвіді переконалися в професійності працівників служби швидкої медичної допомоги ДніпропетровщиниПісля курсу лекцій щодо знерухомлення кінцівок та накладання спеціальних шин, викладач переходить до теоретичної частини. Перед фельдшерами-курсантами «постраждалий» манекен. Першим демонструє свої навички Андрій Вишневий, який вже дев’ять років працює фельдшером виїзної бригади відділення швидкої медичної допомоги м.Павлоград. Результат – відмінний.

«Як кажуть вік живи – вік учись, – говорить Андрій Вишневий. – А в нашій роботі – це життєва потреба. Ми підвищуємо свою кваліфікацію щоденно. Адже медична галузь регіону модернізується, стає сучасною – це і нові швидкі, і нове обладнання. Тому дуже важливо, щоб і медичний персонал йшов у ногу з часом».

У 2011 році 100% лікарів Дніпропетровщини вже пройшли курси з відпрацювання практичних навичок. Кожен з них проходить ці курси протягом тижня один раз на три роки. У 2012 році таке ж навчання пройшли 1200 фельдшерів. У цьому році свої навички вдосконалять ще 440 спеціалістів.

Окрім цього, щомісяця усі лікарі «швидкої» проходять переривчасті курси. Під час них вони знайомляться з новими впровадженнями у медицині, слухають лекції, відвідують наукові конференції тощо.

Також один раз на п’ять років лікарі та фельдшери Дніпропетровщини проходять передатестаційні цикли, або курси підвищення кваліфікації. Під час таких курсів медики демонструють усі свої знання, які вони здобули на курсах тематичного вдосконалення, та здають іспити. У такий спосіб лікарі та фельдшери підвищують свою категорію (перша, друга, вища тощо).

До того ж, із 2013 року на Дніпропетровщині розпочато курси з першої невідкладної медичної допомоги й для водіїв «швидких». Наразі таке навчання вже пройшли понад 500 людей.Свої знання водії будуть оновлювати кожні три роки.

«Оскільки водій є також членом бригади, він не повинен залишатися осторонь. У надзвичайних випадках він повинен вміти робити штучне дихання,  правильно користуватися носилками, допомогти ввімкнути апаратуру в кареті швидкої допомоги тощо», – зазначає завідувач відділом екстреної медичної допомоги Дніпропетровського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Ян Гаврильченко.

Комментарии